Haber

Trabzon’da yabancı öğrenciler depremzedeler için kermes düzenledi

Trabzon’da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenenler için 6 Şubat’ta yabancı uyruklu öğrencilerin katılımıyla kermes düzenledi.

Trabzon UDEF’ten yapılan açıklamada, Afganistan, Pakistan, İran, Hindistan, Lübnan, Ürdün, Mısır, Tacikistan, Endonezya, Myanmar ve Fas’tan eğitim için kente gelen öğrencilerin, ülkelerinin yerel ürünlerini 2019’da sattığı belirtildi. Çarşı, Ortahisar ilçesinde Kahramanmaraş Caddesi üzerinde açıldı.

Açıklamada, depremzedelerin yaralarını sarmak için düzenlenen çarşıdan elde edilen gelirin Trabzon İHH tarafından yürütülen konteyner mahalle projesine aktarıldığı belirtilirken, satıştan bir konteynerin yarı fiyatına alındığı kaydedildi. çarşıda tamamlandı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Trabzon UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Yılmaz, depremin ilk gününden itibaren yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yılmaz, öğrencilerin 3 gün boyunca düzenlediği kermes ile 50 bin lira toplandığını belirterek, şunları kaydetti:

“İnşallah 100 bin liraya çıkarıp bir konteyneri depremzede ailelerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Bu afetle birlikte bir millet olduğumuzu bir kez daha gördük. Tüm ülkelerden gelen öğrencilerimiz Türkiye’nin acısına ortak oldular, Türkiye’nin acısını paylaşmak istediler. Onlara biraz destek olun. Ayrıca çarşıdaki desteklerinden dolayı Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon İHH yönetimi, Trabzon İHH Kadın Kolları ve Akçaabat İHH’ya teşekkür ediyorum.”

alanya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu